Rozhovor s Deathstars

3. března 2008 v 16:18 | DeadMind |  Rozhovory
Rozhovor s Whiplasherem
Rozhovor je z 28.10.2006
Těšíš se na tour, když bude tak dlouhá?
W - Jasně. Yeah, to bude skvělý. Je to zážitek, jako vždy
Letíte přes mnoho zemí…
W - Ano
A máte různý konzerty každý měsíc, vlastně několik konzertů každý týden. Je to spousta změn od tour 2003, Je to více stresující, nebo více zábavný?
W - No, Deathstars hrají naživo. Tak milujeme tour. Měli jsme nějaký vystoupení mezi albumy a také mnoho festivalů v létě. Tohle je tedy 3 měsíc a třetí týden co jsme v tour, tak máme už 8 týdnů za sebou. Je krásný pracovat tvrdě tak dlouho. Teď je to snadný, ale potom příjde závěr s Cradle of Filth tour.
Ještě před letními festivaly se stal Cat novým členem skupiny. Je mladší než předchozí člen…
W - Oh, je skvělý! Není zas tak dětský, je to úžasný kytarista
To zní skvěle…pojďme se podívat zpět na tour. Jsou rozdíly mezi fanoušky z cizích zemí, mezi "metalovým publikem" a "gothiky"? Někteří říkají, že lidé v jesné zemi se oblíkají šílenějíi než v těch ostatních.
W - To vidím…myslel jsem že Deatshatrs je skupina se silnou image. A když vidím ty lidi co nás poslouchají jsou opravdu nadšení sami do sebe. Proto nemůžu mezi nimi dělat rozdíly. Myslím ale, že všechno není jen metal nebo goth
Zrušená data ve Francii zklamali fanoušky…dala vám agentura nějaké dobré důvody pro zrušeníakce? řekli "přijdete s Cradle of Filth" to zní jako nepřesvědčivá výmluva
W - Protože…oni za nás nechtěli všechno platit nadvakrát v tak krátkém čase. Nebylo to od francouzský agentury fér a my nechtěli hledat kompromisy.
Tour s Cradle of Filth nabízí fanouškům skvělou kombinaci..
W - Ano, možná...
Budete se při takových situacích setkávat. Porozumíte si?
W - Nevím. Naše agentura která zařizuje podobný věci se nás ptala, jestli máme zájem o tour s COF, pak se spojili s jejich agenturou…tak jsme zatím neměli možnost se setkat s někým z členů…ale na tour…Nejsem moc důvěrně známý s jejich muzikou, ale..ano, slyšel jsem jejich první album když ho vydali, ale od té doby ne, tak…
Máš rád COF?
W - Slyšel jsem jen to jejich první album, tak nevím jak zní ostatní (se směje xD. Kulturní vložka - asi tomu jag je ten novinář blbej. Dyť už na to odpovídal, ne?? xD). Slyšel jsem ho málo, ale líbilo se mi. Myslím, že od té doby vydali mnoho dalších alb..
Nicméně - možná mezi vámi cítíš nějakou spojitost. Oboum skupinám je vyčítán prodej do zlého světa "komerce"
W - To můžu řikat furt…my nejsme komerční! Deathstars je domácí záležitost. Hudba je jen o nás ze skupiny…Je to jen o nás, nemáme žádný hudební vzor mezi známýma skupinama. Když má hodně lidí rádo jednu skupinu a díky lidem skupina roste…tak to není o komerci, ale o obrovském zájmu lidí o tu skupinu. A Deathstars jsou čím dál populárnější, každý den, opravdu rychle a to je jen kvůli dobré muzice.
Yeah, myslím že máš pravdu…ale…spojuješ se s ostatníma skupinama?
W - Ano, myslím že se spojuju se starýma kamarádama z black metalových a death metalových skupin a vím proč. Spojují nás naše srdce, odkud pocházíme.
Kdybys měl pojmenovat žánr muziky kterou právě děláte. Fanoušci hádají že by to mohl být "industrial metal" nebo "cybermetal", "death-glam"…nebo jak bys to nazval ty?
W - Myslím že Death-Glam. Říkáme tomu tak. Je to hodně ponurá, tmavá muzika. Není to goth music, není to metal, je to někde na úplnym konci rocku a nazýváme to Death-Glam.
Chci se tě zeptat - kdybys měl s někým nazpívat ženský volák, kdo by to byl?
W - Oh, někdo kdo zpívá jako muž (směje se). Opravdu nejevím zájem o ženský zpěv. Napsal jsem několik částí pro ženský zpěv, ale nedá se to poslouchat. Možná Dolly Parton…miluju Dolly Parton!!
Srovnával vás někdo s Marilynem Mansonem nebo s Rammstein? Nebo ještě s jinou skupinou?
W - Ano, jsem tím znuděný. Lidi od toho něco očekávají
Co si ty sám myslíš o MM?
W - Dobře…neposlouchám to. Ale myslím si že dělá dobrou hudbu. Musí být opravdu chytrý muž protože jeho sláva vzrůstá. Viděl jsem ho několikrát naživo a je opravdu, opravdu dobrý
Viděl jsem ho před dvěma roky a měl skvělou show.
W - Ano, jeho show je opravdu cool. To co děláme teť, hrajeme v malých stadionech se s tím nedá srovnat.
Já si myslím, že to má také svoje kouzlo, z fanoušků možná, také pro tebe.
W - Ano, je naprosto odlišné hrát před 10 000 lidmi živě na festivalu a teď hrajeme asi pro 300 lidí (směje se)
Jinak - možná trochu choulostivý dotaz…co si myslíš o Dope Stars? Lidé říkají, že tě trochu napodobují…
W - Nevím. Hádám, že nás mají hodně rádi - Nightmare a Grace Khold (člen skupiny DOPE STARS INC.) se znají, tak to vím od něj. Prý jsou naši velcí fanoušci. Já jsem DOPE STARS neslyšel. Myslím že jsou jedni z mnoha začínajících skupin hrajících death-glam. Lemmy z Motörhed se mě jednou zeptal "co si myslíš o lidech co kopírujou tvoji muziku?" a já odpověděl "Super! Ale můžou nás začít kopírovat později" (směje se) Je to skvělá kapela která se námi inspirovala. Jako někdo hraje black metal nebo rockmusic, může se inspirovat jinými skupinami. Je to pochopitelný.
Jaký CD jsi slyšel naposledy?
W - Poslední…nejposlednější?? Slyšel jsem nový CD od Nuclear Blast. Mám tašku plnou cédéček. Byla to CHROM DIVISION. Jsou dobrý, chytavý

Pojďme zpět k Deathstars: mohli byste také případně uveřejnit vaše singly do Evropy? Pro fanoušky kteří jsou odjinud než ze Švédska je doopravdy složité je sehnat.
W - Ano, jsou dostupné jen ve Švédsku, chceme to tak. Je to kvůli rozdílným trhům. Je to hloupý, protože je bezva mít i singly.
Fanoušci by také chtěli mít DVD s vaším materiálem…kdy jim to umožníte?
W - To vím. Uvidíme. Myslím, že uplyne nějaký čas než to uděláme. Možná před naším dalším albem, možná za rok, uvidíme
Koho napadlo udělat "DEATHSTARS STREET TEAM"? Myslím že je to skvělý nápad, jak přinést fanouškům informace.
W - Ano, to vim. Myslim, že tam fanoušci chodí pravidelně. Je to úžasný - před dvěma dny v Bambergu, přišlo snad 30-40 lidí do naší backstage si nás vyfotit. Naši fanoušci jsou opravdu oddaný a podporují nás
Jo, to sem také viděl na vašem fórum. Vaše webová stránka je celá velmi komunikativní. Fanoušci se můžou zapojit, je to skvělé
W - Jsme rádi když se naši fanoušci zapojují. Jsme na ně pyšný. To je to co dělá skvělou hudbu - je to zájem
Byl to smutný příběh co se stalo Nightmarovu bratrovi Jonovi. Slyšel jsem že krátce před vaším vystoupení na Summer Breeze dostal zprávu. Jaké to bylo?
W - Ano, bylo to těžké protože jsme byli dobří přátelé. Měli jsme ho všichni moc rádi. Ale on to chtěl opravdu zkončit takhle…byla to jeho volba. Nechci o tom mluvit, sorry
Rozumím ti. Poslední otázka…kdysi jsi v jednom rozhovoru řekl, že je vaše muzika inspurovaná hororama…
W - Ne, to sem neřikal. Tmavá atmosféra je u každýho kdo dělá podobnou muziku zřejmá. Ale opravdu jsme se neinspirovali hororama. Slova jsou o mém životě a hudba kterou skládá Nightmare když je opravdu nešťastný. Je to všechno o nás, nejsou to výmysly.
Tak se dozvím něco z vašich životů později - děkuju za rozhovor!
W - Uvidíme se později, ahoj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luisa Rayn Luisa Rayn | E-mail | Web | 18. května 2011 v 18:38 | Reagovat

Páni.. já je miluju..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama